آموزش طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چگونه انجام می گیرد؟

همه ما می توانیم با کمی پول اضافی در اینجا و آنجا کار کنیم – و طراحی سایت فروشگاهی بهترین راه برای به دست آوردن درآمد اضافی است. در حقیقت ، انتظار می رود که فروش الکترونیک تا سال ۲۰۲۱  17.5 درصد از خرده فروشی در سراسر جهان را تشکیل دهد!

با وجود این آمار خیره کننده ، تقریبا نیمی از مشاغل ایرانی هنوز وب سایت ندارند – این بدان معناست که اکنون زمان مناسبی برای نشستن ، تقویت و ایجاد فروشگاه اینترنتی است.

آیا شما در حال حاضر دارای یک فروشگاه آجر و ملات هستید و به دنبال توسعه آنلاین هستید . اولین قدم خود را در دنیای تجارت الکترونیک با اولین فروشگاه اینرتنتی خود برداشته اید ، این راهنما به شما نحوه ساخت فروشگاه آنلاین را آموزش می دهد.

طراحی سایت فروشگاهی هرگز با فروشگاه ساز های آنلاین مانند Shopify و افزونه های وردپرس مانند WooCommerce آسان نبوده است. میزبانهای وب مانند Bluehost نیز ساخت و ساز با وردپرس را سریعتر و برای مبتدیان سازگارتر می کنند. این راهنما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است و نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین با استفاده از هر کدام را به شما نشان می دهد.

آیا آماده ساختن فروشگاه اینترنتی هستید؟ اگر از مبتدیان فناوری هستید ، توصیه می کنیم ابتدا راهنمای سازنده وب سایت ما را بررسی کنید – و اگر به دنبال کنترل کامل و سفارشی سازی هستید ، به راهنمای وردپرس بروید تا ببینید آیا برای شما مناسب است!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_82343″ cz_title=””]

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

[/cz_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap][cz_image css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” id=”cz_19610″ image=”3116″][/cz_image][cz_gap height=”35px”][vc_column_text]

۱- استفاده از فروشگاه ساز ها

[/vc_column_text][vc_column_text]
نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. فروشگاه ساز مورد نظر خود را پیدا کنید
 2. بهترین پلن را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید
 3. انتخاب یک دامنه خوب در رابطه با کسب و کارتان
 4. انتخاب قالب مناسب فروشگاهتان 
 5. شخصی سازی قالب مورد نظرتان
 6. اظافه کردن محصولات
 7. اتصال درگاه پرداخت
 8. پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار فروشگاه آنلاین خود.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم اول – انتخاب فروشگاه ساز مورد نظر

[/vc_column_text][vc_column_text]

فرشگاه ساز یک نرم افزار آنلاین است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به مهارت های فنی پیشرفته ، دانش کد نویسی یا ده ها صفحه کامپیوتر ، فروشگاه آنلاین شخصی خود را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

هنگام طراحی سایت فروشگاهی ، اولین قدم انتخاب فروشگاه ساز آنلاین مناسب است.

تعداد زیادی از فروشگاه ساز آنلاین وجود دارد. برخی ارزان هستند ، برخی گران هستند ، برخی قابل اعتماد هستند و برخی دیگر … نه.

با وجود گزینه های زیاد برای انتخاب ، ما فکر کردیم که انتخاب مناسب برای شما را کمی ساده تر کنیم. ما دو پلتفرم فروشگاه الکترونیکی برتر  را در زیر لیست کرده ایم. ما Shopify را برای فروشگاه های بزرگ آنلاین و Wix را برای فروشگاه های کوچکتر توصیه می کنیم:

استفاده از فروشگاه ساز آنلاین ها بسیار آسان است. نظرسنجی اخیر ما نشان داد که با وجود برخی تردیدهای اولیه ، ۸۳ درصد از شما قادر به استفاده از فروشگاه ساز آنلاین خواهید بود.

آیا دوست دارید کسی به شما بگوید که دقیقاً از کدام فروشگاه ساز آنلاین باید استفاده کنید؟ شما خوش شانس هستید! طراحی سایت بازوب آن ها را به شما معرفی می کند

کدام فروشگاه ساز آنلاین را باید انتخاب کنید؟

ما می دانیم که انتخاب می تواند کمی سخت باشد باشد ، اما همه چیز به هدف و اندازه فروشگاه آنلاین شما بستگی دارد.

با تحقیق کامل بر روی هر فروشگاه ساز آنلاین ، ما در موقعیت فوق العاده ای قرار داریم تا کمی بیشتر در مورد اینکه کدام پلتفرم با نیازهای شما مطابقت دارد ، بیشتر توضیح دهیم.

برای فروشگاههای کوچک

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کوچک ایجاد کنید ، Wix را پیشنهاد می کنیم. راه اندازی آن بسیار آسان است ، ابزار فروش عالی است ، و طرح های آن عالی به نظر می رسند.

پلن ها: ۲۳ دلار – ۴۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰۰ تم شیک

ویژگی ها/ابزارها: طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله ادغام با ShipStation ، فروش در اینستاگرام ، ایمیل های بازیابی سبد خرید رها شده ، برچسب های حمل و نقل قابل چاپ و موارد دیگر.

برای فروشگاههای بزرگ

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کامل ایجاد کنید ، بیش از ۱۰ محصول بفروشید و گردش مالی شما بیش از ۱۰۰۰ دلار باشد ، ما Shopify را توصیه می کنیم.

پلن ها: ۲۹ دلار – ۲۹۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰ تم مدرن

ویژگی ها/ابزارها: مدیریت قوی موجودی ، بازاریابی ایمیلی و ابزارهای فروش. اساساً هر چیزی که برای یک فروشگاه کامل کار نیاز دارید.

سوال هایی که هنگام کار کردن با فروشگاه ساز آنلاین ، باید از خود بپرسید:
 • آیا انتخاب یک قالب و ایجاد تغییرات دلخواه آسان است؟
 • آیا قالب ها برای کسب و کار شما مناسب هستند؟
 • آیا افزودن محصولات و دسته بندی آنها آسان است؟
 • آیا می توانید لینک را ویرایش کنید تا شامل منوهای فرعی و صفحات جدید باشد؟

شما می خواهید فروشگاه ساز آنلاین را پیدا کنید که نه تنها آسان برای استفاده باشد ، بلکه همه چیز را که نیاز دارید ارائه دهد. هنگامی که تصمیم گرفتید که به چه چیزی نیاز دارید ، مدتی را در نمودار مقایسه ما جستجو کنید تا فروشگاه ساز آنلاینی را پیدا کنید که همه خواسته های های شما را داشته باشد.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که فاکتور های زیر را بررسی کرده اید

در مورد بهترین فروشگاه ساز آنلاین برای نیازهای خود تصمیم بگیرید – هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند فروشگاه سازهای آنلاین انتخابی خود را آزمایش کرده اید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید پلتفرم ها یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می دهند ، بنابراین ارزش آزمایش بیش از یک بار را دارند
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم دوم- بهترین پلن را برای خود انتخاب کنید

هنگامی که چند فروشگاه ساز آنلاین را آزمایش کرده اید و از انتخاب خود راضی هستید ، باید در انتخاب طرح مناسب دقت کنید و ساخت سایت فروشگاهی را شروع کنید. در طرح های مختلف ویژگی های متفاوت ارائه می شود. همانطور که انتظار داشتید ، هرچه بیشتر بپردازید ، امکانات بیشتر دریافت می کنید. اینکه کدام پلن برای شما مناسب تر است بستگی به اندازه وسعت کسب و کار شما و طلب  رشد شما دارد. اگر به دنبال ایجاد یک فروشگاه آنلاین ، به یک پلن پولی نیاز دارید. بارگذاری و فروش محصولات به نرم افزار پیچیده تری نسبت به ساختن یک وب سایت معمولی نیاز دارد. شروع پلن ها فقط با ۱۲ دلار در ماه (طرح حرفه ای Square Online). قیمت این طرح ازان تر از یک پیتزای بزرگ است! در اینجا نگاهی اجمالی به قیمت های اولیه پنج فروشگاه ساز انلاین اینترنتی داریم:

آیا می توانید یک فروشگاه آنلاین به صورت رایگان بسازید؟

بله! ما قبلاً در مورد Square Online صحبت کردیم که به شما امکان می دهد بدون پرداخت پول به فروش آنلاین بپردازید. این بهترین فرو.شگاه ساز انلاین رایگان است ، اما تنها Square Online نیست. برنامه رایگان Big Cartel در حال حاضر به شما امکان می دهد بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهانه به صورت آنلاین فروش کنید. اما لازم به ذکر است – پلن رایگان آن فوق العاده محدود است. هنگامی که Big Cartel را آزمایش کردیم ، در مقایسه با دیگر فرو.شگاه ساز های انلاین مانند Shopify و BigCommerce ، امتیاز بسیار ضعیفی گرفت ، به طوری که مردم آن را سخت ترین فروشگاه اینترنتی برای استفاده می دانند. در حقیقت ، Big Cartel در تحقیقات ما با ۲.۹ ستاره کم از ۵ در آخرین رتبه قرار داشت! حتی در یک برنامه پولی ، ما Big Cartel را توصیه نمی کنیم مگر اینکه اقلام یکبار مصرف مانند آثار هنری را بفروشید. برای استفاده از Big Cartel به مهارت های کد نویسی احتیاج دارید و واقعاً فاقد ویژگی های مورد نیاز است. در طرح رایگان شما فقط می توانید ۵ محصول را بفروشید که برای هر یک یک تصویر نمایش داده شده است. خوب است اگر می خواهید یک حضور آنلاین واقعاً اولیه برای فروش وجود داشته باشد ، اما اگر طلب برای پیشرفت دارید ، می توانید به یک طرح برتر ارتقا دهید. مزایای ارتقاء طرح
واقعیت این است که شما هر چه قدر که برای آن هزینه می کنید امکنات دریافت می کنید. پلن اولیه برای شروع عالی هستند ، اما هنگام ارتقاء طرح ویژگی های پیشرفته تری را تجربه می کنید.

پس از انتخاب فروشگاه سازانلاین و انتخاب طرح مورد نظر خود ، مراحل بعدی عبارتند از:

یک قالب فروشگاه انلاین انتخاب کنید طراحی قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید محصولات خود را به فروشگاه خود اضافه کنید روشهای پرداخت را تنظیم کنید تنظیمات حمل و نقل را مرتب کنید پیش نمایش ، آزمایش و ایجاد فروشگاه آنلاین

قدم سوم-یک دامنه یا نام برای فروشگاه خود انتخاب کنید

نام دامنه باید طوری انتخاب کنید که به کسب کار شما هم نزدیک باشد و از ان کلمات استفاده گردد  که نام فروشگاه شما را مشخص می کند. یک نام دامنه خوب کلید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق است. این اعتماد را با مشتریان ایجاد می کند و به ایجاد نام تجاری شما کمک می کند. فرض کنید شما نایک هستید (همه ما می توانیم رویاپردازی کنیم). در زیر نشانی اینترنتی نایک با نام دامنه درشت آمده است: https://www.nike.com این حوزه اصلی است. این چیزی است که مشتریان در نوار آدرس و جستجوهای Google مشاهده می کنند. به نام دامنه خود مانند علامتی که بالای یک فروشگاه واقعی واقع شده است فکر کنید. شما می توانید نام دامنه را از طریق Shopify یا Wix با قیمت حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در سال خریداری کنید. متناوبا ، می توانید برای خرید نام دامنه از سایتی مانند Domain.com استفاده کنید و آن را به سازنده فروشگاه ساز آنلاین خود پیوند دهید. آیا از قبل دارای یک دامنه هستید؟ اگراز قبل دامنه دارید ، نگران نباشید. می توانید نام را به فروشگاه ساز آنلاین خود منتقل کرده و قرارداد با ارائه دهنده اصلی خود را لغو کنید. یا اگر می خواهید با ارائه دهنده دامنه خود بمانید ، می توانید دامنه خود را به فروشگاه آنلاین خود پیوند دهید. برای انجام این کار ، با ارائه دهنده دامنه فعلی خود تماس بگیرید. برای سهولت استفاده ، توصیه می کنیم دامنه ای را با سازنده خود جفت و جور. این امر یادگیری نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین به صورت مبتدی را بسیار ساده تر می کند!
قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی کرده اید:
 • نام دامنه ایده آل خود را انتخاب کنید (به یاد داشته باشید پسوند کشور مناسب مانند (.ir , .com , .org) را انتخاب کنید ، از انتخاب  نام های دامنه تجاری دیگر اجتناب کنید ، منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشید و یک کلمه کلیدی به آن اضافه کنید)
 • بررسی این که که نام دامنه شما در دسترس است (و مقرون به صرفه)
 • نام دامنه شما را  که خریداری کرده است
یک یادآوری تقویم تنظیم کنید تا قبل از تاریخ انقضا تمدید شود – در غیر این صورت شما در معرض خطر قرار گرفتن آن از سوی شخص دیگری و فروش مجدد آن به شما با قیمت خیلی زیاد هستید!

قدم چهارم- پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار نهایی فروشگاه آنلاین خود

اکنون باید محصولات خود را اضافه کنید ، قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید ، پرداخت و ارسال خود را تنظیم کرده و تنظیمات فروشگاه خود را مرتب کرده باشید. شما خیلی به وب سایت فروشگاهی تان نزدیک هستید… اما قبل از اتمام ایجاد فروشگاه آنلاین خود یک مرحله مهم وجود دارد: آزمایش آن. فروشگاه ساز های آنلاین  پیش نمایش فروشگاه آنلاین شما را قبل از انتشار نهایی بسیار آسان کرده اند. آزمایش فروشگاه شما بهترین راه برای اطمینان از برآوردن نیازهای مشتریان است.[/vc_column_text][cz_image id=”cz_51334″ image=”3118″][/cz_image][cz_gap][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_103698″ cz_title=””]

۲- استفاده از وردپرس یا ووکامرس

[/cz_title][cz_gap][vc_column_text]نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر.
 2. میزبانی وب معتبری پیدا کنید.
 3. انتخاب و ثبت نام دامنه منحصر به فرد.
 4. وردپرس را نصب کرده و ووکامرس را راه اندازی کنید.
 5. محصولات را اضافه کنید.
 6. تم طراحی مناسب خود را انتخاب کنید.
 7. فروشگاه خود را سفارشی کنید.
 8. افزونه های مفید را انتخاب و نصب کنید.
 9. چک های نهایی را انجام دهید ، سپس منتشر کنید.

چرا استفاده از ووکامرس را توصیه می کنیم؟

افزونه های فروشگاهی دیگری نیز برای وردپرس در دسترس هستند، اما WooCommerce با بیش از ۵ میلیون نصب تا کنون محبوب ترین آنهاست!

استفاده از آن آسان است، اما بسیار قدرتمند و مقیاس پذیر است، با هزاران ویژگی و پشتیبانی برای کمک به ساخت و رشد فروشگاه خود. همچنین رایگان است، و آن را برای فروشگاه سازانی که برای اولین بار به دنبال پایین نگه داشتن هزینه هستند، انتخابی عالی است.

مرحله ۱: تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر

ساختن یک فروشگاه آنلاین با فروشگاه ساز آنلاین بسیار ساده است  تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید کدام پلتفرم برای شما بهتر است وکار شکا تمام است . از طرف دیگر، ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس کمی زمان بیشتری نیاز دارد.

اکثر مردم وردپرس را دوست دارند زیرا یک پلتفرم قدرتمند و قابل شخصی سازی فراوان است  بیش از یک سوم وب سایت ها با استفاده از وردپرس ساخته می شوند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. شما کنترل کاملی بر طراحی، ویژگی‌ها، امنیت و موارد دیگر وب‌ سایت خود دارید که آن را هم قابل سفارشی‌ سازی و هم مقیاس‌ پذیر می‌کند.

تنها مشکل این است که این مسئولیت زیادی را به همراه دارد و باعث می شود وردپرس نیاز تلاش بیشتری برای شروع داشته باشد. اگر چه بسیاری از مبتدیان از وردپرس استفاده می کنند، اما اگر تا حدودی از نظر فنی اعتماد به نفس داشته باشید، بیشتر از آن بهره خواهید برد.

باید زمانی را صرف یادگیری وردپرس کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی تنظیم شده است. این موضوع می تواند بسیار رضایت بخش باشد، یا می تواند کمی طاقت فرسا باشد.

قبل از انتخاب وردپرس، به این فکر کنید که از سایت خود چه می‌خواهید، چرا می‌خواهید از وردپرس استفاده کنید، و چه احساسی نسبت به اجرای تمام جنبه‌های فروشگاه آنلاین خود دارید – از امنیت گرفته تا SEO و فراتر از آن.

اگر انتخاب تان درست به نظر می رسد، پس مطالعه را ادامه دهید تا نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس را یاد بگیرید!

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • در مورد وردپرس تحقیق کرده اید ؟
 • به این فکر کرده اید که آیا وردپرس می تواند نیازهای فروشگاه اینترنتی شما را بر آورده کند
 • تصمیم گرفته اید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا نه

مرحله ۲: میزبانی وب یا هاست معتبری پیدا کنید.

پایه  و اساس هر وب سایت وردپرسی خوب، چه یک وبلاگ یا یک فروشگاه آنلاین، میزبانی وب یا هاست با کیفیت خوب و قابل اعتماد است. میزبانی وب مانند یا هاست  خانه وب سایت شما در اینترنت است بدون آن، هیچ وب سایتی نمی تواند به صورت آنلاین ظاهر شود.

اگر یک ارائه دهنده هاست بی کیفیت را انتخاب کنید، فروشگاه آنلاین شما ممکن است از کار بیفتد، راحت تر هک شود، کندتر بارگیری شود یا با مشکلاتی مواجه شود که بر فروش شما تأثیر بگذارد.

در عوض، شما باید یک میزبان وب با کیفیت بالا را انتخاب کنید  و هزاران ارائه دهنده مختلف برای انتخاب وجود دارد، همه با نقاط قوت و ضعف متفاوت.

یک پلن خوب یا طرح به صرفه را انتخاب کنید

هنگامی که بهترین ارائه دهنده هاستنیگ را برای خود انتخاب کردید، باید یک پلن یا طرح میزبانی مناسب را انتخاب کنید. “سطوح” متفاوتی برای میزبانی وجود دارد  ارزانترین آنها هاست اشتراکی است که سایت شما یک سرور را با دیگران به اشتراک می گذارد، در حالی که گرانترین آنها هاست اختصاصی است که بسیار پیشرفته تر است.

انواع مختلف هاست

هاست اشتراکی : بهترین اساسی و ارزان ترین برای وبلاگ های کوچک محدودیت این سرویس به دلیل اشتراک گذاری منابع شما با سایت های دیگر در همان سرور.

هاست VPS :  منابع خود را در یک مجموعه یا هاست در اختیار دارید ، بنابراین خطر خرابی کمتر و امنیت بسیار بهتری نسبت به هاست اشتراکی وجود دارد. این سرویس مناسب برای فروشگاه های اینترنتی کوچک است.

هاست ابری یا (Cloud) : این نوع سرویس به شما امکان می‌ دهد منابع و اطلاعات مورد نیاز خود را مدیریت و سفارشی کنید ، و مناسب برای سایت‌هایی که انتظار افزایش و کاهش ترافیک را دارند (مانند فروشگاه‌هایی که فروش منظم دارند) است

هاست وردپرس : دارای ویژگی های خاص مخصوص وردپرس است تا سایت شما را به خوبی اجرا کند و در عین حال دست شما را از کارهای فنی و خسته کننده دور نگه می دارد.

هاست اختصاصی : پیشرفته‌ ترین و گران‌ ترین نوع میزبانی وب یا هاست، شما سروری را برای خودتان دریافت می‌کنید. سفارشی سازی، امنیت و اطمینان را فراهم می کند. بهترین برای سایت های بسیار بزرگ یا فروشگاه های اینترنتی بزرگ است.

ممکن است هاست اشتراکی با قیمت ارزانی ارائه شود و شما وسوسه شوید، اما برای یک فروشگاه آنلاین، ما هاست VPS را به جای آن توصیه می کنیم ایمن تر و بهتراست. اکثر فروشگاه‌های جدید نیازی به میزبانی اختصاصی ندارند، اما اگر انتظار دارید که ترافیک زیادی به سایت خود وارد شود – برای مثال، اگر فروش زیادی دارید، می توانید هاست ابری یا (Cloud) را در نظر بگیرید.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • یک ارائه دهنده هاست قابل اعتماد را انتخاب کردید 
 • تحقیق کرده اید که هاست شما چه نوع میزبانی را ارائه می دهد
 • یک پلن یا طرح میزبانی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد
 • طرح یا پلن مورد نظر را خرید کنید یا ثبت نام کنید
[/vc_column_text][cz_image id=”cz_38368″ image=”3121″][/cz_image][cz_gap][vc_column_text]

مرحله ۳: یک دامنه منحصر به فرد را انتخاب و ثبت کنید

قدم بعدی در ساخت فروشگاه اینترنتی انتخاب نام دامنه است. این نامی است که آدرس وب فروشگاه اینترنتی شما را تشکیل می دهد به عنوان مثال، نام دامنه ما buzzweb.ir است.

نام دامنه شما می تواند تک، مرتبط ، کوتاه  باشد. باید به راحتی مردم آن را خاطر بسپارند ، املای آن آسان باشد و به راحتی به سایت شما پیوند و اتصال داده می شود اگر می توانید، هدفمند اقدام کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که با نام فروشگاه شما مطابقت داشته باشید.

در اینجا چند نکته مهم برای انتخاب نام دامنه آورده شده است:

 1. تا جایی که امکان دارد از استفاده از اعداد و خط تیره خودداری کنید  این علامت ها هم یادآوری و هم اشتراک گذاری شفاهی با دیگران را دشوارتر می کند.
 2. تا حد امکان آن را منحصر به فرد کنید اگر متوجه شدید که دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است، فقط شماره دو را در انتهای آن قرار ندهید. به دامنه جدیدی فکر کنید که می توانید به جای آن از آن استفاده کنید!
 3. آن را مرتبط نگه دارید در جستجوی یک دامنه منحصر به‌ فرد می‌ توانید کمی دلسرد شوید. به یاد داشته باشید که آن را ساده و مرتبط نگه دارید، نه عجیب و غریب !

هنگامی که به  نام دامنه ای که می خواهید انتخاب کنید فکر کردید، باید آن را ثبت کنید تا متعلق به شما شود. هر نام دامنه متفاوت است، بنابراین اگر شخص دیگری قبل از شما دامنه ای را ثبت کرده باشد، نمی توانید از همان دامنه استفاده کنید.

بنابراین، اگر ایده ای برای نام دامنه دارید که واقعاً آن را می خواهید، بهتراست که آن را در اسرع وقت ثبت کنید قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات آموزشی

آموزش طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چگونه انجام می گیرد؟

همه ما می توانیم با کمی پول اضافی در اینجا و آنجا کار کنیم – و طراحی سایت فروشگاهی بهترین راه برای به دست آوردن درآمد اضافی است. در حقیقت ، انتظار می رود که فروش الکترونیک تا سال ۲۰۲۱  17.5 درصد از خرده فروشی در سراسر جهان را تشکیل دهد!

با وجود این آمار خیره کننده ، تقریبا نیمی از مشاغل ایرانی هنوز وب سایت ندارند – این بدان معناست که اکنون زمان مناسبی برای نشستن ، تقویت و ایجاد فروشگاه اینترنتی است.

آیا شما در حال حاضر دارای یک فروشگاه آجر و ملات هستید و به دنبال توسعه آنلاین هستید . اولین قدم خود را در دنیای تجارت الکترونیک با اولین فروشگاه اینرتنتی خود برداشته اید ، این راهنما به شما نحوه ساخت فروشگاه آنلاین را آموزش می دهد.

طراحی سایت فروشگاهی هرگز با فروشگاه ساز های آنلاین مانند Shopify و افزونه های وردپرس مانند WooCommerce آسان نبوده است. میزبانهای وب مانند Bluehost نیز ساخت و ساز با وردپرس را سریعتر و برای مبتدیان سازگارتر می کنند. این راهنما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است و نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین با استفاده از هر کدام را به شما نشان می دهد.

آیا آماده ساختن فروشگاه اینترنتی هستید؟ اگر از مبتدیان فناوری هستید ، توصیه می کنیم ابتدا راهنمای سازنده وب سایت ما را بررسی کنید – و اگر به دنبال کنترل کامل و سفارشی سازی هستید ، به راهنمای وردپرس بروید تا ببینید آیا برای شما مناسب است!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_82343″ cz_title=””]

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

[/cz_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap][cz_image css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” id=”cz_19610″ image=”3116″][/cz_image][cz_gap height=”35px”][vc_column_text]

۱- استفاده از فروشگاه ساز ها

[/vc_column_text][vc_column_text]
نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. فروشگاه ساز مورد نظر خود را پیدا کنید
 2. بهترین پلن را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید
 3. انتخاب یک دامنه خوب در رابطه با کسب و کارتان
 4. انتخاب قالب مناسب فروشگاهتان 
 5. شخصی سازی قالب مورد نظرتان
 6. اظافه کردن محصولات
 7. اتصال درگاه پرداخت
 8. پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار فروشگاه آنلاین خود.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم اول – انتخاب فروشگاه ساز مورد نظر

[/vc_column_text][vc_column_text]

فرشگاه ساز یک نرم افزار آنلاین است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به مهارت های فنی پیشرفته ، دانش کد نویسی یا ده ها صفحه کامپیوتر ، فروشگاه آنلاین شخصی خود را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

هنگام طراحی سایت فروشگاهی ، اولین قدم انتخاب فروشگاه ساز آنلاین مناسب است.

تعداد زیادی از فروشگاه ساز آنلاین وجود دارد. برخی ارزان هستند ، برخی گران هستند ، برخی قابل اعتماد هستند و برخی دیگر … نه.

با وجود گزینه های زیاد برای انتخاب ، ما فکر کردیم که انتخاب مناسب برای شما را کمی ساده تر کنیم. ما دو پلتفرم فروشگاه الکترونیکی برتر  را در زیر لیست کرده ایم. ما Shopify را برای فروشگاه های بزرگ آنلاین و Wix را برای فروشگاه های کوچکتر توصیه می کنیم:

استفاده از فروشگاه ساز آنلاین ها بسیار آسان است. نظرسنجی اخیر ما نشان داد که با وجود برخی تردیدهای اولیه ، ۸۳ درصد از شما قادر به استفاده از فروشگاه ساز آنلاین خواهید بود.

آیا دوست دارید کسی به شما بگوید که دقیقاً از کدام فروشگاه ساز آنلاین باید استفاده کنید؟ شما خوش شانس هستید! طراحی سایت بازوب آن ها را به شما معرفی می کند

کدام فروشگاه ساز آنلاین را باید انتخاب کنید؟

ما می دانیم که انتخاب می تواند کمی سخت باشد باشد ، اما همه چیز به هدف و اندازه فروشگاه آنلاین شما بستگی دارد.

با تحقیق کامل بر روی هر فروشگاه ساز آنلاین ، ما در موقعیت فوق العاده ای قرار داریم تا کمی بیشتر در مورد اینکه کدام پلتفرم با نیازهای شما مطابقت دارد ، بیشتر توضیح دهیم.

برای فروشگاههای کوچک

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کوچک ایجاد کنید ، Wix را پیشنهاد می کنیم. راه اندازی آن بسیار آسان است ، ابزار فروش عالی است ، و طرح های آن عالی به نظر می رسند.

پلن ها: ۲۳ دلار – ۴۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰۰ تم شیک

ویژگی ها/ابزارها: طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله ادغام با ShipStation ، فروش در اینستاگرام ، ایمیل های بازیابی سبد خرید رها شده ، برچسب های حمل و نقل قابل چاپ و موارد دیگر.

برای فروشگاههای بزرگ

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کامل ایجاد کنید ، بیش از ۱۰ محصول بفروشید و گردش مالی شما بیش از ۱۰۰۰ دلار باشد ، ما Shopify را توصیه می کنیم.

پلن ها: ۲۹ دلار – ۲۹۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰ تم مدرن

ویژگی ها/ابزارها: مدیریت قوی موجودی ، بازاریابی ایمیلی و ابزارهای فروش. اساساً هر چیزی که برای یک فروشگاه کامل کار نیاز دارید.

سوال هایی که هنگام کار کردن با فروشگاه ساز آنلاین ، باید از خود بپرسید:
 • آیا انتخاب یک قالب و ایجاد تغییرات دلخواه آسان است؟
 • آیا قالب ها برای کسب و کار شما مناسب هستند؟
 • آیا افزودن محصولات و دسته بندی آنها آسان است؟
 • آیا می توانید لینک را ویرایش کنید تا شامل منوهای فرعی و صفحات جدید باشد؟

شما می خواهید فروشگاه ساز آنلاین را پیدا کنید که نه تنها آسان برای استفاده باشد ، بلکه همه چیز را که نیاز دارید ارائه دهد. هنگامی که تصمیم گرفتید که به چه چیزی نیاز دارید ، مدتی را در نمودار مقایسه ما جستجو کنید تا فروشگاه ساز آنلاینی را پیدا کنید که همه خواسته های های شما را داشته باشد.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که فاکتور های زیر را بررسی کرده اید

در مورد بهترین فروشگاه ساز آنلاین برای نیازهای خود تصمیم بگیرید – هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند فروشگاه سازهای آنلاین انتخابی خود را آزمایش کرده اید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید پلتفرم ها یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می دهند ، بنابراین ارزش آزمایش بیش از یک بار را دارند
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم دوم- بهترین پلن را برای خود انتخاب کنید

هنگامی که چند فروشگاه ساز آنلاین را آزمایش کرده اید و از انتخاب خود راضی هستید ، باید در انتخاب طرح مناسب دقت کنید و ساخت سایت فروشگاهی را شروع کنید. در طرح های مختلف ویژگی های متفاوت ارائه می شود. همانطور که انتظار داشتید ، هرچه بیشتر بپردازید ، امکانات بیشتر دریافت می کنید. اینکه کدام پلن برای شما مناسب تر است بستگی به اندازه وسعت کسب و کار شما و طلب  رشد شما دارد. اگر به دنبال ایجاد یک فروشگاه آنلاین ، به یک پلن پولی نیاز دارید. بارگذاری و فروش محصولات به نرم افزار پیچیده تری نسبت به ساختن یک وب سایت معمولی نیاز دارد. شروع پلن ها فقط با ۱۲ دلار در ماه (طرح حرفه ای Square Online). قیمت این طرح ازان تر از یک پیتزای بزرگ است! در اینجا نگاهی اجمالی به قیمت های اولیه پنج فروشگاه ساز انلاین اینترنتی داریم:

آیا می توانید یک فروشگاه آنلاین به صورت رایگان بسازید؟

بله! ما قبلاً در مورد Square Online صحبت کردیم که به شما امکان می دهد بدون پرداخت پول به فروش آنلاین بپردازید. این بهترین فرو.شگاه ساز انلاین رایگان است ، اما تنها Square Online نیست. برنامه رایگان Big Cartel در حال حاضر به شما امکان می دهد بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهانه به صورت آنلاین فروش کنید. اما لازم به ذکر است – پلن رایگان آن فوق العاده محدود است. هنگامی که Big Cartel را آزمایش کردیم ، در مقایسه با دیگر فرو.شگاه ساز های انلاین مانند Shopify و BigCommerce ، امتیاز بسیار ضعیفی گرفت ، به طوری که مردم آن را سخت ترین فروشگاه اینترنتی برای استفاده می دانند. در حقیقت ، Big Cartel در تحقیقات ما با ۲.۹ ستاره کم از ۵ در آخرین رتبه قرار داشت! حتی در یک برنامه پولی ، ما Big Cartel را توصیه نمی کنیم مگر اینکه اقلام یکبار مصرف مانند آثار هنری را بفروشید. برای استفاده از Big Cartel به مهارت های کد نویسی احتیاج دارید و واقعاً فاقد ویژگی های مورد نیاز است. در طرح رایگان شما فقط می توانید ۵ محصول را بفروشید که برای هر یک یک تصویر نمایش داده شده است. خوب است اگر می خواهید یک حضور آنلاین واقعاً اولیه برای فروش وجود داشته باشد ، اما اگر طلب برای پیشرفت دارید ، می توانید به یک طرح برتر ارتقا دهید. مزایای ارتقاء طرح
واقعیت این است که شما هر چه قدر که برای آن هزینه می کنید امکنات دریافت می کنید. پلن اولیه برای شروع عالی هستند ، اما هنگام ارتقاء طرح ویژگی های پیشرفته تری را تجربه می کنید.

پس از انتخاب فروشگاه سازانلاین و انتخاب طرح مورد نظر خود ، مراحل بعدی عبارتند از:

یک قالب فروشگاه انلاین انتخاب کنید طراحی قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید محصولات خود را به فروشگاه خود اضافه کنید روشهای پرداخت را تنظیم کنید تنظیمات حمل و نقل را مرتب کنید پیش نمایش ، آزمایش و ایجاد فروشگاه آنلاین

قدم سوم-یک دامنه یا نام برای فروشگاه خود انتخاب کنید

نام دامنه باید طوری انتخاب کنید که به کسب کار شما هم نزدیک باشد و از ان کلمات استفاده گردد  که نام فروشگاه شما را مشخص می کند. یک نام دامنه خوب کلید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق است. این اعتماد را با مشتریان ایجاد می کند و به ایجاد نام تجاری شما کمک می کند. فرض کنید شما نایک هستید (همه ما می توانیم رویاپردازی کنیم). در زیر نشانی اینترنتی نایک با نام دامنه درشت آمده است: https://www.nike.com این حوزه اصلی است. این چیزی است که مشتریان در نوار آدرس و جستجوهای Google مشاهده می کنند. به نام دامنه خود مانند علامتی که بالای یک فروشگاه واقعی واقع شده است فکر کنید. شما می توانید نام دامنه را از طریق Shopify یا Wix با قیمت حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در سال خریداری کنید. متناوبا ، می توانید برای خرید نام دامنه از سایتی مانند Domain.com استفاده کنید و آن را به سازنده فروشگاه ساز آنلاین خود پیوند دهید. آیا از قبل دارای یک دامنه هستید؟ اگراز قبل دامنه دارید ، نگران نباشید. می توانید نام را به فروشگاه ساز آنلاین خود منتقل کرده و قرارداد با ارائه دهنده اصلی خود را لغو کنید. یا اگر می خواهید با ارائه دهنده دامنه خود بمانید ، می توانید دامنه خود را به فروشگاه آنلاین خود پیوند دهید. برای انجام این کار ، با ارائه دهنده دامنه فعلی خود تماس بگیرید. برای سهولت استفاده ، توصیه می کنیم دامنه ای را با سازنده خود جفت و جور. این امر یادگیری نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین به صورت مبتدی را بسیار ساده تر می کند!
قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی کرده اید:
 • نام دامنه ایده آل خود را انتخاب کنید (به یاد داشته باشید پسوند کشور مناسب مانند (.ir , .com , .org) را انتخاب کنید ، از انتخاب  نام های دامنه تجاری دیگر اجتناب کنید ، منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشید و یک کلمه کلیدی به آن اضافه کنید)
 • بررسی این که که نام دامنه شما در دسترس است (و مقرون به صرفه)
 • نام دامنه شما را  که خریداری کرده است
یک یادآوری تقویم تنظیم کنید تا قبل از تاریخ انقضا تمدید شود – در غیر این صورت شما در معرض خطر قرار گرفتن آن از سوی شخص دیگری و فروش مجدد آن به شما با قیمت خیلی زیاد هستید!

قدم چهارم- پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار نهایی فروشگاه آنلاین خود

اکنون باید محصولات خود را اضافه کنید ، قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید ، پرداخت و ارسال خود را تنظیم کرده و تنظیمات فروشگاه خود را مرتب کرده باشید. شما خیلی به وب سایت فروشگاهی تان نزدیک هستید… اما قبل از اتمام ایجاد فروشگاه آنلاین خود یک مرحله مهم وجود دارد: آزمایش آن. فروشگاه ساز های آنلاین  پیش نمایش فروشگاه آنلاین شما را قبل از انتشار نهایی بسیار آسان کرده اند. آزمایش فروشگاه شما بهترین راه برای اطمینان از برآوردن نیازهای مشتریان است.[/vc_column_text][cz_image id=”cz_51334″ image=”3118″][/cz_image][cz_gap][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_103698″ cz_title=””]

۲- استفاده از وردپرس یا ووکامرس

[/cz_title][cz_gap][vc_column_text]نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر.
 2. میزبانی وب معتبری پیدا کنید.
 3. انتخاب و ثبت نام دامنه منحصر به فرد.
 4. وردپرس را نصب کرده و ووکامرس را راه اندازی کنید.
 5. محصولات را اضافه کنید.
 6. تم طراحی مناسب خود را انتخاب کنید.
 7. فروشگاه خود را سفارشی کنید.
 8. افزونه های مفید را انتخاب و نصب کنید.
 9. چک های نهایی را انجام دهید ، سپس منتشر کنید.

چرا استفاده از ووکامرس را توصیه می کنیم؟

افزونه های فروشگاهی دیگری نیز برای وردپرس در دسترس هستند، اما WooCommerce با بیش از ۵ میلیون نصب تا کنون محبوب ترین آنهاست!

استفاده از آن آسان است، اما بسیار قدرتمند و مقیاس پذیر است، با هزاران ویژگی و پشتیبانی برای کمک به ساخت و رشد فروشگاه خود. همچنین رایگان است، و آن را برای فروشگاه سازانی که برای اولین بار به دنبال پایین نگه داشتن هزینه هستند، انتخابی عالی است.

مرحله ۱: تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر

ساختن یک فروشگاه آنلاین با فروشگاه ساز آنلاین بسیار ساده است  تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید کدام پلتفرم برای شما بهتر است وکار شکا تمام است . از طرف دیگر، ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس کمی زمان بیشتری نیاز دارد.

اکثر مردم وردپرس را دوست دارند زیرا یک پلتفرم قدرتمند و قابل شخصی سازی فراوان است  بیش از یک سوم وب سایت ها با استفاده از وردپرس ساخته می شوند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. شما کنترل کاملی بر طراحی، ویژگی‌ها، امنیت و موارد دیگر وب‌ سایت خود دارید که آن را هم قابل سفارشی‌ سازی و هم مقیاس‌ پذیر می‌کند.

تنها مشکل این است که این مسئولیت زیادی را به همراه دارد و باعث می شود وردپرس نیاز تلاش بیشتری برای شروع داشته باشد. اگر چه بسیاری از مبتدیان از وردپرس استفاده می کنند، اما اگر تا حدودی از نظر فنی اعتماد به نفس داشته باشید، بیشتر از آن بهره خواهید برد.

باید زمانی را صرف یادگیری وردپرس کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی تنظیم شده است. این موضوع می تواند بسیار رضایت بخش باشد، یا می تواند کمی طاقت فرسا باشد.

قبل از انتخاب وردپرس، به این فکر کنید که از سایت خود چه می‌خواهید، چرا می‌خواهید از وردپرس استفاده کنید، و چه احساسی نسبت به اجرای تمام جنبه‌های فروشگاه آنلاین خود دارید – از امنیت گرفته تا SEO و فراتر از آن.

اگر انتخاب تان درست به نظر می رسد، پس مطالعه را ادامه دهید تا نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس را یاد بگیرید!

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • در مورد وردپرس تحقیق کرده اید ؟
 • به این فکر کرده اید که آیا وردپرس می تواند نیازهای فروشگاه اینترنتی شما را بر آورده کند
 • تصمیم گرفته اید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا نه

مرحله ۲: میزبانی وب یا هاست معتبری پیدا کنید.

پایه  و اساس هر وب سایت وردپرسی خوب، چه یک وبلاگ یا یک فروشگاه آنلاین، میزبانی وب یا هاست با کیفیت خوب و قابل اعتماد است. میزبانی وب مانند یا هاست  خانه وب سایت شما در اینترنت است بدون آن، هیچ وب سایتی نمی تواند به صورت آنلاین ظاهر شود.

اگر یک ارائه دهنده هاست بی کیفیت را انتخاب کنید، فروشگاه آنلاین شما ممکن است از کار بیفتد، راحت تر هک شود، کندتر بارگیری شود یا با مشکلاتی مواجه شود که بر فروش شما تأثیر بگذارد.

در عوض، شما باید یک میزبان وب با کیفیت بالا را انتخاب کنید  و هزاران ارائه دهنده مختلف برای انتخاب وجود دارد، همه با نقاط قوت و ضعف متفاوت.

یک پلن خوب یا طرح به صرفه را انتخاب کنید

هنگامی که بهترین ارائه دهنده هاستنیگ را برای خود انتخاب کردید، باید یک پلن یا طرح میزبانی مناسب را انتخاب کنید. “سطوح” متفاوتی برای میزبانی وجود دارد  ارزانترین آنها هاست اشتراکی است که سایت شما یک سرور را با دیگران به اشتراک می گذارد، در حالی که گرانترین آنها هاست اختصاصی است که بسیار پیشرفته تر است.

انواع مختلف هاست

هاست اشتراکی : بهترین اساسی و ارزان ترین برای وبلاگ های کوچک محدودیت این سرویس به دلیل اشتراک گذاری منابع شما با سایت های دیگر در همان سرور.

هاست VPS :  منابع خود را در یک مجموعه یا هاست در اختیار دارید ، بنابراین خطر خرابی کمتر و امنیت بسیار بهتری نسبت به هاست اشتراکی وجود دارد. این سرویس مناسب برای فروشگاه های اینترنتی کوچک است.

هاست ابری یا (Cloud) : این نوع سرویس به شما امکان می‌ دهد منابع و اطلاعات مورد نیاز خود را مدیریت و سفارشی کنید ، و مناسب برای سایت‌هایی که انتظار افزایش و کاهش ترافیک را دارند (مانند فروشگاه‌هایی که فروش منظم دارند) است

هاست وردپرس : دارای ویژگی های خاص مخصوص وردپرس است تا سایت شما را به خوبی اجرا کند و در عین حال دست شما را از کارهای فنی و خسته کننده دور نگه می دارد.

هاست اختصاصی : پیشرفته‌ ترین و گران‌ ترین نوع میزبانی وب یا هاست، شما سروری را برای خودتان دریافت می‌کنید. سفارشی سازی، امنیت و اطمینان را فراهم می کند. بهترین برای سایت های بسیار بزرگ یا فروشگاه های اینترنتی بزرگ است.

ممکن است هاست اشتراکی با قیمت ارزانی ارائه شود و شما وسوسه شوید، اما برای یک فروشگاه آنلاین، ما هاست VPS را به جای آن توصیه می کنیم ایمن تر و بهتراست. اکثر فروشگاه‌های جدید نیازی به میزبانی اختصاصی ندارند، اما اگر انتظار دارید که ترافیک زیادی به سایت خود وارد شود – برای مثال، اگر فروش زیادی دارید، می توانید هاست ابری یا (Cloud) را در نظر بگیرید.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • یک ارائه دهنده هاست قابل اعتماد را انتخاب کردید 
 • تحقیق کرده اید که هاست شما چه نوع میزبانی را ارائه می دهد
 • یک پلن یا طرح میزبانی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد
 • طرح یا پلن مورد نظر را خرید کنید یا ثبت نام کنید
[/vc_column_text][cz_image id=”cz_38368″ image=”3121″][/cz_image][cz_gap][vc_column_text]

مرحله ۳: یک دامنه منحصر به فرد را انتخاب و ثبت کنید

قدم بعدی در ساخت فروشگاه اینترنتی انتخاب نام دامنه است. این نامی است که آدرس وب فروشگاه اینترنتی شما را تشکیل می دهد به عنوان مثال، نام دامنه ما buzzweb.ir است.

نام دامنه شما می تواند تک، مرتبط ، کوتاه  باشد. باید به راحتی مردم آن را خاطر بسپارند ، املای آن آسان باشد و به راحتی به سایت شما پیوند و اتصال داده می شود اگر می توانید، هدفمند اقدام کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که با نام فروشگاه شما مطابقت داشته باشید.

در اینجا چند نکته مهم برای انتخاب نام دامنه آورده شده است:

 1. تا جایی که امکان دارد از استفاده از اعداد و خط تیره خودداری کنید  این علامت ها هم یادآوری و هم اشتراک گذاری شفاهی با دیگران را دشوارتر می کند.
 2. تا حد امکان آن را منحصر به فرد کنید اگر متوجه شدید که دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است، فقط شماره دو را در انتهای آن قرار ندهید. به دامنه جدیدی فکر کنید که می توانید به جای آن از آن استفاده کنید!
 3. آن را مرتبط نگه دارید در جستجوی یک دامنه منحصر به‌ فرد می‌ توانید کمی دلسرد شوید. به یاد داشته باشید که آن را ساده و مرتبط نگه دارید، نه عجیب و غریب !

هنگامی که به  نام دامنه ای که می خواهید انتخاب کنید فکر کردید، باید آن را ثبت کنید تا متعلق به شما شود. هر نام دامنه متفاوت است، بنابراین اگر شخص دیگری قبل از شما دامنه ای را ثبت کرده باشد، نمی توانید از همان دامنه استفاده کنید.

بنابراین، اگر ایده ای برای نام دامنه دارید که واقعاً آن را می خواهید، بهتراست که آن را در اسرع وقت ثبت کنید قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چگونه انجام می گیرد؟

همه ما می توانیم با کمی پول اضافی در اینجا و آنجا کار کنیم – و طراحی سایت فروشگاهی بهترین راه برای به دست آوردن درآمد اضافی است. در حقیقت ، انتظار می رود که فروش الکترونیک تا سال ۲۰۲۱  17.5 درصد از خرده فروشی در سراسر جهان را تشکیل دهد!

با وجود این آمار خیره کننده ، تقریبا نیمی از مشاغل ایرانی هنوز وب سایت ندارند – این بدان معناست که اکنون زمان مناسبی برای نشستن ، تقویت و ایجاد فروشگاه اینترنتی است.

آیا شما در حال حاضر دارای یک فروشگاه آجر و ملات هستید و به دنبال توسعه آنلاین هستید . اولین قدم خود را در دنیای تجارت الکترونیک با اولین فروشگاه اینرتنتی خود برداشته اید ، این راهنما به شما نحوه ساخت فروشگاه آنلاین را آموزش می دهد.

طراحی سایت فروشگاهی هرگز با فروشگاه ساز های آنلاین مانند Shopify و افزونه های وردپرس مانند WooCommerce آسان نبوده است. میزبانهای وب مانند Bluehost نیز ساخت و ساز با وردپرس را سریعتر و برای مبتدیان سازگارتر می کنند. این راهنما به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است و نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین با استفاده از هر کدام را به شما نشان می دهد.

آیا آماده ساختن فروشگاه اینترنتی هستید؟ اگر از مبتدیان فناوری هستید ، توصیه می کنیم ابتدا راهنمای سازنده وب سایت ما را بررسی کنید – و اگر به دنبال کنترل کامل و سفارشی سازی هستید ، به راهنمای وردپرس بروید تا ببینید آیا برای شما مناسب است!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_82343″ cz_title=””]

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

[/cz_title][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap][cz_image css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” id=”cz_19610″ image=”3116″][/cz_image][cz_gap height=”35px”][vc_column_text]

۱- استفاده از فروشگاه ساز ها

[/vc_column_text][vc_column_text]
نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. فروشگاه ساز مورد نظر خود را پیدا کنید
 2. بهترین پلن را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید
 3. انتخاب یک دامنه خوب در رابطه با کسب و کارتان
 4. انتخاب قالب مناسب فروشگاهتان 
 5. شخصی سازی قالب مورد نظرتان
 6. اظافه کردن محصولات
 7. اتصال درگاه پرداخت
 8. پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار فروشگاه آنلاین خود.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم اول – انتخاب فروشگاه ساز مورد نظر

[/vc_column_text][vc_column_text]

فرشگاه ساز یک نرم افزار آنلاین است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به مهارت های فنی پیشرفته ، دانش کد نویسی یا ده ها صفحه کامپیوتر ، فروشگاه آنلاین شخصی خود را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و یک ایده تجاری عالی است!

هنگام طراحی سایت فروشگاهی ، اولین قدم انتخاب فروشگاه ساز آنلاین مناسب است.

تعداد زیادی از فروشگاه ساز آنلاین وجود دارد. برخی ارزان هستند ، برخی گران هستند ، برخی قابل اعتماد هستند و برخی دیگر … نه.

با وجود گزینه های زیاد برای انتخاب ، ما فکر کردیم که انتخاب مناسب برای شما را کمی ساده تر کنیم. ما دو پلتفرم فروشگاه الکترونیکی برتر  را در زیر لیست کرده ایم. ما Shopify را برای فروشگاه های بزرگ آنلاین و Wix را برای فروشگاه های کوچکتر توصیه می کنیم:

استفاده از فروشگاه ساز آنلاین ها بسیار آسان است. نظرسنجی اخیر ما نشان داد که با وجود برخی تردیدهای اولیه ، ۸۳ درصد از شما قادر به استفاده از فروشگاه ساز آنلاین خواهید بود.

آیا دوست دارید کسی به شما بگوید که دقیقاً از کدام فروشگاه ساز آنلاین باید استفاده کنید؟ شما خوش شانس هستید! طراحی سایت بازوب آن ها را به شما معرفی می کند

کدام فروشگاه ساز آنلاین را باید انتخاب کنید؟

ما می دانیم که انتخاب می تواند کمی سخت باشد باشد ، اما همه چیز به هدف و اندازه فروشگاه آنلاین شما بستگی دارد.

با تحقیق کامل بر روی هر فروشگاه ساز آنلاین ، ما در موقعیت فوق العاده ای قرار داریم تا کمی بیشتر در مورد اینکه کدام پلتفرم با نیازهای شما مطابقت دارد ، بیشتر توضیح دهیم.

برای فروشگاههای کوچک

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کوچک ایجاد کنید ، Wix را پیشنهاد می کنیم. راه اندازی آن بسیار آسان است ، ابزار فروش عالی است ، و طرح های آن عالی به نظر می رسند.

پلن ها: ۲۳ دلار – ۴۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰۰ تم شیک

ویژگی ها/ابزارها: طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله ادغام با ShipStation ، فروش در اینستاگرام ، ایمیل های بازیابی سبد خرید رها شده ، برچسب های حمل و نقل قابل چاپ و موارد دیگر.

برای فروشگاههای بزرگ

اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کامل ایجاد کنید ، بیش از ۱۰ محصول بفروشید و گردش مالی شما بیش از ۱۰۰۰ دلار باشد ، ما Shopify را توصیه می کنیم.

پلن ها: ۲۹ دلار – ۲۹۹ دلار در ماه

طرح ها: بیش از ۵۰ تم مدرن

ویژگی ها/ابزارها: مدیریت قوی موجودی ، بازاریابی ایمیلی و ابزارهای فروش. اساساً هر چیزی که برای یک فروشگاه کامل کار نیاز دارید.

سوال هایی که هنگام کار کردن با فروشگاه ساز آنلاین ، باید از خود بپرسید:
 • آیا انتخاب یک قالب و ایجاد تغییرات دلخواه آسان است؟
 • آیا قالب ها برای کسب و کار شما مناسب هستند؟
 • آیا افزودن محصولات و دسته بندی آنها آسان است؟
 • آیا می توانید لینک را ویرایش کنید تا شامل منوهای فرعی و صفحات جدید باشد؟

شما می خواهید فروشگاه ساز آنلاین را پیدا کنید که نه تنها آسان برای استفاده باشد ، بلکه همه چیز را که نیاز دارید ارائه دهد. هنگامی که تصمیم گرفتید که به چه چیزی نیاز دارید ، مدتی را در نمودار مقایسه ما جستجو کنید تا فروشگاه ساز آنلاینی را پیدا کنید که همه خواسته های های شما را داشته باشد.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که فاکتور های زیر را بررسی کرده اید

در مورد بهترین فروشگاه ساز آنلاین برای نیازهای خود تصمیم بگیرید – هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند فروشگاه سازهای آنلاین انتخابی خود را آزمایش کرده اید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید پلتفرم ها یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می دهند ، بنابراین ارزش آزمایش بیش از یک بار را دارند
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قدم دوم- بهترین پلن را برای خود انتخاب کنید

هنگامی که چند فروشگاه ساز آنلاین را آزمایش کرده اید و از انتخاب خود راضی هستید ، باید در انتخاب طرح مناسب دقت کنید و ساخت سایت فروشگاهی را شروع کنید. در طرح های مختلف ویژگی های متفاوت ارائه می شود. همانطور که انتظار داشتید ، هرچه بیشتر بپردازید ، امکانات بیشتر دریافت می کنید. اینکه کدام پلن برای شما مناسب تر است بستگی به اندازه وسعت کسب و کار شما و طلب  رشد شما دارد. اگر به دنبال ایجاد یک فروشگاه آنلاین ، به یک پلن پولی نیاز دارید. بارگذاری و فروش محصولات به نرم افزار پیچیده تری نسبت به ساختن یک وب سایت معمولی نیاز دارد. شروع پلن ها فقط با ۱۲ دلار در ماه (طرح حرفه ای Square Online). قیمت این طرح ازان تر از یک پیتزای بزرگ است! در اینجا نگاهی اجمالی به قیمت های اولیه پنج فروشگاه ساز انلاین اینترنتی داریم:

آیا می توانید یک فروشگاه آنلاین به صورت رایگان بسازید؟

بله! ما قبلاً در مورد Square Online صحبت کردیم که به شما امکان می دهد بدون پرداخت پول به فروش آنلاین بپردازید. این بهترین فرو.شگاه ساز انلاین رایگان است ، اما تنها Square Online نیست. برنامه رایگان Big Cartel در حال حاضر به شما امکان می دهد بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهانه به صورت آنلاین فروش کنید. اما لازم به ذکر است – پلن رایگان آن فوق العاده محدود است. هنگامی که Big Cartel را آزمایش کردیم ، در مقایسه با دیگر فرو.شگاه ساز های انلاین مانند Shopify و BigCommerce ، امتیاز بسیار ضعیفی گرفت ، به طوری که مردم آن را سخت ترین فروشگاه اینترنتی برای استفاده می دانند. در حقیقت ، Big Cartel در تحقیقات ما با ۲.۹ ستاره کم از ۵ در آخرین رتبه قرار داشت! حتی در یک برنامه پولی ، ما Big Cartel را توصیه نمی کنیم مگر اینکه اقلام یکبار مصرف مانند آثار هنری را بفروشید. برای استفاده از Big Cartel به مهارت های کد نویسی احتیاج دارید و واقعاً فاقد ویژگی های مورد نیاز است. در طرح رایگان شما فقط می توانید ۵ محصول را بفروشید که برای هر یک یک تصویر نمایش داده شده است. خوب است اگر می خواهید یک حضور آنلاین واقعاً اولیه برای فروش وجود داشته باشد ، اما اگر طلب برای پیشرفت دارید ، می توانید به یک طرح برتر ارتقا دهید. مزایای ارتقاء طرح
واقعیت این است که شما هر چه قدر که برای آن هزینه می کنید امکنات دریافت می کنید. پلن اولیه برای شروع عالی هستند ، اما هنگام ارتقاء طرح ویژگی های پیشرفته تری را تجربه می کنید.

پس از انتخاب فروشگاه سازانلاین و انتخاب طرح مورد نظر خود ، مراحل بعدی عبارتند از:

یک قالب فروشگاه انلاین انتخاب کنید طراحی قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید محصولات خود را به فروشگاه خود اضافه کنید روشهای پرداخت را تنظیم کنید تنظیمات حمل و نقل را مرتب کنید پیش نمایش ، آزمایش و ایجاد فروشگاه آنلاین

قدم سوم-یک دامنه یا نام برای فروشگاه خود انتخاب کنید

نام دامنه باید طوری انتخاب کنید که به کسب کار شما هم نزدیک باشد و از ان کلمات استفاده گردد  که نام فروشگاه شما را مشخص می کند. یک نام دامنه خوب کلید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق است. این اعتماد را با مشتریان ایجاد می کند و به ایجاد نام تجاری شما کمک می کند. فرض کنید شما نایک هستید (همه ما می توانیم رویاپردازی کنیم). در زیر نشانی اینترنتی نایک با نام دامنه درشت آمده است: https://www.nike.com این حوزه اصلی است. این چیزی است که مشتریان در نوار آدرس و جستجوهای Google مشاهده می کنند. به نام دامنه خود مانند علامتی که بالای یک فروشگاه واقعی واقع شده است فکر کنید. شما می توانید نام دامنه را از طریق Shopify یا Wix با قیمت حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در سال خریداری کنید. متناوبا ، می توانید برای خرید نام دامنه از سایتی مانند Domain.com استفاده کنید و آن را به سازنده فروشگاه ساز آنلاین خود پیوند دهید. آیا از قبل دارای یک دامنه هستید؟ اگراز قبل دامنه دارید ، نگران نباشید. می توانید نام را به فروشگاه ساز آنلاین خود منتقل کرده و قرارداد با ارائه دهنده اصلی خود را لغو کنید. یا اگر می خواهید با ارائه دهنده دامنه خود بمانید ، می توانید دامنه خود را به فروشگاه آنلاین خود پیوند دهید. برای انجام این کار ، با ارائه دهنده دامنه فعلی خود تماس بگیرید. برای سهولت استفاده ، توصیه می کنیم دامنه ای را با سازنده خود جفت و جور. این امر یادگیری نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین به صورت مبتدی را بسیار ساده تر می کند!
قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید ، مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی کرده اید:
 • نام دامنه ایده آل خود را انتخاب کنید (به یاد داشته باشید پسوند کشور مناسب مانند (.ir , .com , .org) را انتخاب کنید ، از انتخاب  نام های دامنه تجاری دیگر اجتناب کنید ، منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشید و یک کلمه کلیدی به آن اضافه کنید)
 • بررسی این که که نام دامنه شما در دسترس است (و مقرون به صرفه)
 • نام دامنه شما را  که خریداری کرده است
یک یادآوری تقویم تنظیم کنید تا قبل از تاریخ انقضا تمدید شود – در غیر این صورت شما در معرض خطر قرار گرفتن آن از سوی شخص دیگری و فروش مجدد آن به شما با قیمت خیلی زیاد هستید!

قدم چهارم- پیش نمایش ، آزمایش … و انتشار نهایی فروشگاه آنلاین خود

اکنون باید محصولات خود را اضافه کنید ، قالب فروشگاه خود را سفارشی کنید ، پرداخت و ارسال خود را تنظیم کرده و تنظیمات فروشگاه خود را مرتب کرده باشید. شما خیلی به وب سایت فروشگاهی تان نزدیک هستید… اما قبل از اتمام ایجاد فروشگاه آنلاین خود یک مرحله مهم وجود دارد: آزمایش آن. فروشگاه ساز های آنلاین  پیش نمایش فروشگاه آنلاین شما را قبل از انتشار نهایی بسیار آسان کرده اند. آزمایش فروشگاه شما بهترین راه برای اطمینان از برآوردن نیازهای مشتریان است.[/vc_column_text][cz_image id=”cz_51334″ image=”3118″][/cz_image][cz_gap][cz_title smart_fs=”true” text_center=”true” id=”cz_103698″ cz_title=””]

۲- استفاده از وردپرس یا ووکامرس

[/cz_title][cz_gap][vc_column_text]نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین در ۹ مرحله
 1. تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر.
 2. میزبانی وب معتبری پیدا کنید.
 3. انتخاب و ثبت نام دامنه منحصر به فرد.
 4. وردپرس را نصب کرده و ووکامرس را راه اندازی کنید.
 5. محصولات را اضافه کنید.
 6. تم طراحی مناسب خود را انتخاب کنید.
 7. فروشگاه خود را سفارشی کنید.
 8. افزونه های مفید را انتخاب و نصب کنید.
 9. چک های نهایی را انجام دهید ، سپس منتشر کنید.

چرا استفاده از ووکامرس را توصیه می کنیم؟

افزونه های فروشگاهی دیگری نیز برای وردپرس در دسترس هستند، اما WooCommerce با بیش از ۵ میلیون نصب تا کنون محبوب ترین آنهاست!

استفاده از آن آسان است، اما بسیار قدرتمند و مقیاس پذیر است، با هزاران ویژگی و پشتیبانی برای کمک به ساخت و رشد فروشگاه خود. همچنین رایگان است، و آن را برای فروشگاه سازانی که برای اولین بار به دنبال پایین نگه داشتن هزینه هستند، انتخابی عالی است.

مرحله ۱: تصمیم بگیرید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا خیر

ساختن یک فروشگاه آنلاین با فروشگاه ساز آنلاین بسیار ساده است  تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید کدام پلتفرم برای شما بهتر است وکار شکا تمام است . از طرف دیگر، ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس کمی زمان بیشتری نیاز دارد.

اکثر مردم وردپرس را دوست دارند زیرا یک پلتفرم قدرتمند و قابل شخصی سازی فراوان است  بیش از یک سوم وب سایت ها با استفاده از وردپرس ساخته می شوند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. شما کنترل کاملی بر طراحی، ویژگی‌ها، امنیت و موارد دیگر وب‌ سایت خود دارید که آن را هم قابل سفارشی‌ سازی و هم مقیاس‌ پذیر می‌کند.

تنها مشکل این است که این مسئولیت زیادی را به همراه دارد و باعث می شود وردپرس نیاز تلاش بیشتری برای شروع داشته باشد. اگر چه بسیاری از مبتدیان از وردپرس استفاده می کنند، اما اگر تا حدودی از نظر فنی اعتماد به نفس داشته باشید، بیشتر از آن بهره خواهید برد.

باید زمانی را صرف یادگیری وردپرس کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی تنظیم شده است. این موضوع می تواند بسیار رضایت بخش باشد، یا می تواند کمی طاقت فرسا باشد.

قبل از انتخاب وردپرس، به این فکر کنید که از سایت خود چه می‌خواهید، چرا می‌خواهید از وردپرس استفاده کنید، و چه احساسی نسبت به اجرای تمام جنبه‌های فروشگاه آنلاین خود دارید – از امنیت گرفته تا SEO و فراتر از آن.

اگر انتخاب تان درست به نظر می رسد، پس مطالعه را ادامه دهید تا نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس را یاد بگیرید!

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • در مورد وردپرس تحقیق کرده اید ؟
 • به این فکر کرده اید که آیا وردپرس می تواند نیازهای فروشگاه اینترنتی شما را بر آورده کند
 • تصمیم گرفته اید که آیا وردپرس برای شما مناسب است یا نه

مرحله ۲: میزبانی وب یا هاست معتبری پیدا کنید.

پایه  و اساس هر وب سایت وردپرسی خوب، چه یک وبلاگ یا یک فروشگاه آنلاین، میزبانی وب یا هاست با کیفیت خوب و قابل اعتماد است. میزبانی وب مانند یا هاست  خانه وب سایت شما در اینترنت است بدون آن، هیچ وب سایتی نمی تواند به صورت آنلاین ظاهر شود.

اگر یک ارائه دهنده هاست بی کیفیت را انتخاب کنید، فروشگاه آنلاین شما ممکن است از کار بیفتد، راحت تر هک شود، کندتر بارگیری شود یا با مشکلاتی مواجه شود که بر فروش شما تأثیر بگذارد.

در عوض، شما باید یک میزبان وب با کیفیت بالا را انتخاب کنید  و هزاران ارائه دهنده مختلف برای انتخاب وجود دارد، همه با نقاط قوت و ضعف متفاوت.

یک پلن خوب یا طرح به صرفه را انتخاب کنید

هنگامی که بهترین ارائه دهنده هاستنیگ را برای خود انتخاب کردید، باید یک پلن یا طرح میزبانی مناسب را انتخاب کنید. “سطوح” متفاوتی برای میزبانی وجود دارد  ارزانترین آنها هاست اشتراکی است که سایت شما یک سرور را با دیگران به اشتراک می گذارد، در حالی که گرانترین آنها هاست اختصاصی است که بسیار پیشرفته تر است.

انواع مختلف هاست

هاست اشتراکی : بهترین اساسی و ارزان ترین برای وبلاگ های کوچک محدودیت این سرویس به دلیل اشتراک گذاری منابع شما با سایت های دیگر در همان سرور.

هاست VPS :  منابع خود را در یک مجموعه یا هاست در اختیار دارید ، بنابراین خطر خرابی کمتر و امنیت بسیار بهتری نسبت به هاست اشتراکی وجود دارد. این سرویس مناسب برای فروشگاه های اینترنتی کوچک است.

هاست ابری یا (Cloud) : این نوع سرویس به شما امکان می‌ دهد منابع و اطلاعات مورد نیاز خود را مدیریت و سفارشی کنید ، و مناسب برای سایت‌هایی که انتظار افزایش و کاهش ترافیک را دارند (مانند فروشگاه‌هایی که فروش منظم دارند) است

هاست وردپرس : دارای ویژگی های خاص مخصوص وردپرس است تا سایت شما را به خوبی اجرا کند و در عین حال دست شما را از کارهای فنی و خسته کننده دور نگه می دارد.

هاست اختصاصی : پیشرفته‌ ترین و گران‌ ترین نوع میزبانی وب یا هاست، شما سروری را برای خودتان دریافت می‌کنید. سفارشی سازی، امنیت و اطمینان را فراهم می کند. بهترین برای سایت های بسیار بزرگ یا فروشگاه های اینترنتی بزرگ است.

ممکن است هاست اشتراکی با قیمت ارزانی ارائه شود و شما وسوسه شوید، اما برای یک فروشگاه آنلاین، ما هاست VPS را به جای آن توصیه می کنیم ایمن تر و بهتراست. اکثر فروشگاه‌های جدید نیازی به میزبانی اختصاصی ندارند، اما اگر انتظار دارید که ترافیک زیادی به سایت خود وارد شود – برای مثال، اگر فروش زیادی دارید، می توانید هاست ابری یا (Cloud) را در نظر بگیرید.

قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مطمئن شوید که:

 • یک ارائه دهنده هاست قابل اعتماد را انتخاب کردید 
 • تحقیق کرده اید که هاست شما چه نوع میزبانی را ارائه می دهد
 • یک پلن یا طرح میزبانی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد
 • طرح یا پلن مورد نظر را خرید کنید یا ثبت نام کنید
[/vc_column_text][cz_image id=”cz_38368″ image=”3121″][/cz_image][cz_gap][vc_column_text]

مرحله ۳: یک دامنه منحصر به فرد را انتخاب و ثبت کنید

قدم بعدی در ساخت فروشگاه اینترنتی انتخاب نام دامنه است. این نامی است که آدرس وب فروشگاه اینترنتی شما را تشکیل می دهد به عنوان مثال، نام دامنه ما buzzweb.ir است.

نام دامنه شما می تواند تک، مرتبط ، کوتاه  باشد. باید به راحتی مردم آن را خاطر بسپارند ، املای آن آسان باشد و به راحتی به سایت شما پیوند و اتصال داده می شود اگر می توانید، هدفمند اقدام کنید نام دامنه ای انتخاب کنید که با نام فروشگاه شما مطابقت داشته باشید.

در اینجا چند نکته مهم برای انتخاب نام دامنه آورده شده است:

 1. تا جایی که امکان دارد از استفاده از اعداد و خط تیره خودداری کنید  این علامت ها هم یادآوری و هم اشتراک گذاری شفاهی با دیگران را دشوارتر می کند.
 2. تا حد امکان آن را منحصر به فرد کنید اگر متوجه شدید که دامنه مورد نظر شما قبلاً گرفته شده است، فقط شماره دو را در انتهای آن قرار ندهید. به دامنه جدیدی فکر کنید که می توانید به جای آن از آن استفاده کنید!
 3. آن را مرتبط نگه دارید در جستجوی یک دامنه منحصر به‌ فرد می‌ توانید کمی دلسرد شوید. به یاد داشته باشید که آن را ساده و مرتبط نگه دارید، نه عجیب و غریب !

هنگامی که به  نام دامنه ای که می خواهید انتخاب کنید فکر کردید، باید آن را ثبت کنید تا متعلق به شما شود. هر نام دامنه متفاوت است، بنابراین اگر شخص دیگری قبل از شما دامنه ای را ثبت کرده باشد، نمی توانید از همان دامنه استفاده کنید.

بنابراین، اگر ایده ای برای نام دامنه دارید که واقعاً آن را می خواهید، بهتراست که آن را در اسرع وقت ثبت کنید قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *